Kadınlarda Cinsel Yaşam Nasıldır?

Ah şu kadınlar! Kadınlarımız… Toplumun nice baskılarına(!) boyun eğen kadınlar, maalesef konu cinsellik olunca bir adım geride bırakılıyor. Dayatılan normlar, her ne kadar doğru olmasalar da cinsellik ve kadın arasına bir mesafe koyuyor. Buna ek olarak zamana karşı savaşmak, günlük hayatın stresi, işler ve güçler derken libido epey düşebiliyor. Sakin kalın! Bilim bize yol gösteriyor.

Kadınlarda Cinsel İsteği Artırmanın Yolları yani Libidoyu artırmanın yolları konusuna değinmeden önce libidoyu düşüren sebeplere değinelim:

Kadın sağlığı uzmanı ve yazarı She-ology; “İş, para, çocuk, ilişki ve azalan enerjinin günlük stresleri, kadınlarda düşük libidoya katkıda bulunan ortak konulardır.” diyor. Vücudunuz daha fazla kortizol üretirse (stres hormonu), testosteron çıktısı azalır. Ne kadar az testosteron, o kadar düşük libido demektir. Fiziksel ve zihinsel olarak tükendiyseniz libidonuzun düşüş göstermesi çok doğaldır. Menopoz ve hormonal konulara da değinmek gerekir.

Genel olarak menopoz dönemi ile kadınlarda cinsel isteksizlik görülmektedir. 35-64 yaş aralığındaki kadınlar bu tarz problemlerle karşılaşırlar. Bir diğer etken de depresyondur. Bazı antidepresanlar, cinsel isteğinizi azaltabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra yüksek tansiyon, aşırı kilolu olmak ve endometriozis, artrit gibi tıbbi durumlar…

Şimdi sıra, bu sebeplere sunacağımız çözümlerde. İşte kadınlarda libidoyu arttırmanın yolları: Gizlediğiniz Role-Play Fantezisi Hakkında Konuşun. Role-Play, fantastik rol yapma oyunu olarak bilinir. Bilirsiniz hizmetçi, hemşire fantezileri en bilinenleri arasında yer alır. İlişkinin her alanında, eğer eşinizle iletişim kuramıyorsanız ihtiyacınız olan şeyleri elde edemezsiniz. Bir kadının libidosunu arttırmanın en sağlıklı ve doğal yöntemi, partneriyle duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak yakın bir bağlantıya sahip olmaktır.

En iyi ön sevişme, eşinizle iyi iletişim kurabilmektir. Bu da cinsel ilişki sırasında orgazmı defalarca yaşamanızın önünü açar. Kadın libido arttırıcı olarak biraz hareket ve avokado.

Sağlıklı bir vücut için gerekli olan her şey, cinsel iştahınızı körüklemeye yardımcı olur.  Yapılan araştırmalara göre orta şiddetli aerobik egzersizi yapan kadınların libido ve ve cinsel performansında artış görülüyor. Yemeklerinizi avokado ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar ile hazırlamanın faydasını her şekilde göreceksiniz. Kendinize Zaman Ayırın. Ne kadar sağlıklı bir vücuda sahip olursanız olun, stresli olmak seks sürecinizi etkileyecektir.

Kadın libidosu nasıl artar?

Kadın Libidosunun En Yüksek Olduğu Zaman

Sağlıklı bir vücut için; yedi-dokuz saat uykuya, düzenli egzersize ve yemeğe ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Stres en büyük libido katilidir. Kendinize biraz zaman ayırmak yardımcı olabilir. Bir durup nefes alsak mı? Bir karar verin ve bu geceyi kendinize ayırın. Bir bakım maskesi yapın, o kururken sevebileceğiniz bir film izleyin. Belki kısa süreli bir yoga dersi? Cafede bir kitap bir kahve ile zaman geçirmek…

Alkol Libidoyu Artırır mı?

Bazı Yiyeceklerin Gizemini Keşfetmek İşe Yarayabilir. Bilim kesinlik vermese de; istiridye, kereviz, yumurta, havyar, kuşkonmaz, soğan gibi afrodizyak etkili gıdaları denemeye değer! Bu tür yiyeceklerde çinko oranı yüksektir. Birçok insan da çinko oranının düşük olması, düşük bir cinsel dürtüye sebep olabilir. Aynı zamanda bu yiyecekler, sağlıklı bir cinsel yaşamın sürdürülebilirliği için gerekli olan önemli vitamin ve mineralleri de içinde barındırır. Bir Kadeh Şarap? Alkol kullanan ve şarap seven biriyseniz zaten sonuç hakkında bir fikriniz var demektir. İki kadeh herkes için uygun olmayabilir ama bir kadeh şarabın sizi rahatlatmaya yardımcı olacağını biliyoruz.

Aşırıya kaçmamak adına, çok fazla alkolün de libidoyu düşürdüğünü söylemek gerekir. Ayak bileklerine odaklanın. İlk bakışta ayak fetişi gibi görünse de durum pek öyle değil.

Kadın Libido Artırma

Kadınlarda Libidoyu Artırmanın Yolları

Kadınlarda libidoyu artırmanın yolları arasında belki de en ilginci bu. Amerika’da yapılan araştırmalara göre kadınların ayak bileklerine dokunmak libidolarını arttırıyor. Elektrik sinyalleri, ayaktan omurgaköküne doğru giderek genital bölgeye bir kan dalgası gönderiyor ve cinsel dürtü artırılıyor. Gıdıklayıcı bir ürperti etkisiyle cinsel uyarım sağlanmış oluyor. Belki de yakın zamanda ayak bileklerimize takacağımız küçük bir sinyal gönderici ile tanışırız. Henüz üretilmemişken, ayak bileklerine manuel dokunuşlar ve vuruşlar yaparak cinsel uyarımı sağlayabilirsiniz.

Bir uzmana danışın. Her zaman için doktorunuzla konuşmak iyi bir fikir. Altta yatan sorunları tanımlamak, çözüme ulaşma yolunun en önemli adımıdır ve doktorlar bu konuda bize yardımcı olabilecek en güvenilir insanlardır. Cinsel hayatınız için bir strateji belirlenebilir. Belki eşinizle iletişim kurmak, belki sağlıklı yaşam tarzını benimsemek belki de tıbbi sorunların tedavisi…

Libidoyu artırmanın yolları arasındaki en önemli madde şüphesiz; cinsel yaşamınızı etkileyen sorunun kökenini bilmektir, çözüm bulmayı kolaylaştıracaktır.