Kıvırcık Saçlı Kadın

Kıvırcık saçlar özel ilgi ister kıvırcık ve kabarık saçlara sahipsen, dikkat çekici bir görünümün olduğundan hiç şüphemiz yok. Bu sebeple Kıvırcık Saçlı Olan Kadınlar İçin Bakım Önerileri yazısı da tam sana göre.

Farklı bir saç, seni doğal olarak farklı bir tarz sahibi de yapıyor. Girdiğin her ortamda dikkat çekmemen imkansız gibi bir şey. Hele doğal bir kıvırcıksan, hacimli ve gösterişli buklelerin ile gözleri üzerine çekmemen mümkün değil.

Bu güzelliğin, farklılığın elbette ki bir bedeli olmalı değil mi? Özellikle son yıllarda oldukça fazla dikkat çeken bu başına buyruk buklelerin bakımı da bir o kadar zor ve zahmetli oluyor.

Durum şu ki kıvırcık saç telleri, doğası gereği zordur. Yıkanması, kurulanması, bakımı, toplanması, kendi haline bırakılması dahi farklı basamaklardan geçmeyi gerektirir.

Bu delibozuk tellerin doğal hacmini, ve güzelliğini koruman için bir tık fazla özen göstermen gerektiğinin farkındaysan sana bazı önerilerimiz olacak.

Kıvırcık saç bakım önerileri

Saçlarına Uygun Ürünler Kullanmalısın

Saçlarının kıvırcık olduğunu göz önünde bulundurursak, kuru ve sert olmaya meyilli bir saç yapının olduğunu da bilmen gerekiyor. Kullanacağın saç bakımı ve temizlik ürünlerini de buna göre seçmelisin.

Banyoda Taramak En Mantıklısı

Saç kremini uyguladıktan sonra geniş dişli ve mümkünse saçında kırılmayacak güçte bir tarakla saçlarını taramalısın. Saçlarını bu şekilde daha kolay tarayarak şekil verebilirsin.

İyonlu Saç Kurutma Makinesi ve Vigo Başlık ile Elektriklenmeye Son

Havluların sert dokusu saç tellerinin yıpranmasına ve kırılmasına yol açabiliyor. Havlu yerine yumuşak kumaşlı bir tişörtle fazla sularından arındırdıktan sonra iyonlu saç kurutma makinesinin vigo başlığını kullanmalısın. İyonlu saç kurutma makinesi, statik elektriklenmeyi azalttığı için saçlarının kabarmasından, elektriklenmesinden korkmadan saçlarını kurutabilirsin.

Soğuk Su Saçlarını Kendine Getirecek

Saçlarının daha parlak gözükmesi için en doğal yöntemi söyledik! Gerisi sende.. Ben soğuk suyla duş alamam diyorsan, banyodan çıkmadan soğuk suyla saçlarının uç ve boy kısımlarını yıkayabilirsin.

Durulanmayan Saç Bakım Ürünleri Hiç Fena Fikir Değil!

Kıvırcık saçların dostu da diyebiliriz bu ürünlere… Duştan çıktıktan hemen sonra ya da evden acil çıkman gerektiğinde iki damla saç yağı ya da birazcık saç spreyi tüm gününü kurtarabilir.

Saçlarını Kuru Halde Kestirmek İstediğin Saç Modeli İçin Önem Taşıyor

Kıvırcık saçlar, ıslakken daha uzun bir görüntü veriyor bildiğin gibi. Saçlarını ıslakken kestirirsen, kuruduğunda istediğinden daha kısa bir kesimle karşılaşma ihtimalin çok yüksek bizden söylemesi…