İyonlu Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesinde iyon ne işe yarar?

Saç kurutma makinesi alırken dikkat etmemiz gereken özelliklerden birisi de iyonlu özelliğidir. Gözler, gözler güzelliğin aynasıdır. Saç ise, tacıdır denilebilir. Ancak saç kurutma makinesinin yoğun ve yanlış kullanımı nedeniyle saçlar yıpranır ve dökülme sorunları yaşanabilir. Saç bakımına dikkat etmeyen kişilerde saç kurutma makinesinin zararından dolayı yaşanan dökülmeler daha sık ve yoğundur. Her saç makinesi zararlıdır. Ancak İyonlu Saç Kurutma Makinesi standart makinelere göre daha faydalı olduğunu ifade edebiliriz.

Aktif İyon Teknolojisi Nedir?

Aktif iyon teknolojisi, genellikle hava temizleme veya hava kalitesini iyileştirme amaçlarıyla kullanılan bir teknoloji türüdür. Bu teknoloji, cihazlar aracılığıyla oluşturulan pozitif ve negatif yüklü iyonları kullanarak havadaki partiküllerin çökmesini sağlar. İyonlar, havadaki zararlı maddelerle reaksiyona girerek onları etkisiz hale getirir veya bir yüzeye yapışmalarını sağlar.

Bu teknoloji, özellikle iç mekan hava kalitesini artırmak için kullanılır. İyonizerler veya hava temizleyiciler gibi cihazlar, havadaki toz, polen, bakteri, virüsler ve diğer hava kirliliği unsurlarını azaltmaya yardımcı olabilir. İyonizerler genellikle elektrostatik çekim prensibiyle çalışır; cihaz, havaya yüklenen iyonlar sayesinde partiküllerin birbirine yapışmasını sağlar, böylece daha ağır hale gelirler ve havadan düşerler.

Peki Nedir İyonlu Saç Kurutma Makinesi Özelliği?

İyon özellikli saç kurutma makineleri, saçları daha parlak ve canlı gösterir. Ayrıca düz ve pürüzsüz saçlar için iyon özelliği şarttır. Elektriklenmeyi önleyici, iyon özellikle saç kurutma makineleri normallerine göre daha pahalı olabilmektedir. Ancak sağlıklı saçlar için olmazsa olmazdır. İyonlu saç kurutma makinesi son dönemde en çok satın alınan saç kurutma makineleri arasında yer almaktadır. İyonlu saç kurutma makinesi özelliklerine göre fiyat seçeneklerine göre ayrışıyor. Özellikle filtre ve motor gücü arttıkça fiyatıda artan bir ürün grubuna sahip. İyonlu saç kurutma makinesini eticaret sitelerinde rahat bir şekilde bulabileceğiniz gibi yine piyasada yer alan beyaz eşya mağazalarında da bulabilirsiniz. İyonlu Saç Kurutma Makinesi Nedir? İyon özelliği basit bir anlatım ile, saç kurutma makinesinin ağız kısmından çıkan havada oluşan statik elektriği nötrleştiriyor. Yani saç kurutma makinesinin üflediği havada oluşan statik elektriği sıfırlıyor. Saça üflenen havada elektrik yükü olmaması, saçlar için çok iyidir. Çünkü elektrik saçı yıpratır ve bakımsız gösterir.

Neden İyonlu Saç Kurutma Makineleri Alınmalıdır?

Standart bir saç kurutma makinesini kullandığınız zaman yoğun bir elektromanyetik dalga saçlara nüfuz edebilir. Bu manyetik dalgaların beyine de zarar verdiğini not etmemiz gerekiyor. Sıcak rüzgarla gelen elektromanyetik dalga saç köklerini tahrip eder ve saçlarda incelme veya zayıflama meydana gelir. Önlem alınmadığı takdirde ise, dökülmeler başlar. İyon özelliklere sahip saç kurutma makinesi, makineden çıkan rüzgardaki elektriği nötr hale getirir. Nötr hale getirilen rüzgarla yapılan kurutmanın saça faydası vardır. Saçların güçlenmesine ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Saçlar bakımlı gözükür, daha rahat taranabilir ve kurutma işlemi daha kısa sürede tamamlanabilir.  Ancak yine birtakım zararları vardır. Aşırı sıcak rüzgar nedeniyle saçın pH değeri bozulabilir. Saçın aşırı yağlı görünmesine sebebiyet verebilir. Bu semptomların herkes için geçerli olmayacağını ifade edebiliriz. Saçınıza bakmanız ve birtakım kürlerle desteklemeniz halinde iyonlu saç kurutma makinesinin saça zarar verme ihtimali çok azdır.

İyonlu saç kurutma makinesi fiyatı ne kadar?

Standart bir saç kurutma makinesine göre fiyatı daha fazladır. Bu makineyi almadan önce biraz araştırma yapmanızın faydası var. Öncelikle, iyon özelliği açılır kapanır modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni, iyon özelliğinin saçınızı yağlı gösterme ihtimalidir. Bazı zamanlarda iyon özelliğini kapatarak, denge yakalayabilirsiniz. Isı ayarı olan ve soğuk üfleme özelliklerine sahip saç kurutma makineleri daha işlevsel bir kullanım imkanı sunabilir. Her markanın iyon özellikli saç kurutma makinesi kullandığınız zaman memnun kalmayabilirsiniz. Bu nedenle, bilindik ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Kampanyaları takip ederek uygun fiyata iyon özellikli saç kurutma makinesi almanız mümkündür.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:

Saç Ekimi