Cinsel İlişkiye Girecek Olan Kadınlara Tavsiyeler

Kadınlar cinsellik konusunda karşı cinsine göre daha çekingen bir tavır sergilemektedir.

Bu genel olarak topluma bağlı olan konulardan kaynaklanmaktadır. Ancak kadınlarında sağlıklı cinsel hayatının olması ilişki içerisinde, evlilik içerisinde daha iyi bir ortam oluşturulacağı anlamında gelmektedir. İlk defa cinsel ilişkiye girecek olan kadınlara tavsiyeler kapsamında ilk önce korkunuzu yenmeniz önerilmektedir.

İlk gece ya da ilk ilişki korkusu olarak geçen bu korku sizleri cinsel ilişkiden soğutan ve uzak durmanıza neden olan bir korku durumudur. Diğer tavsiyeler ise;

  • İlk cinsel ilişkinizde kanama olmayabilir. Kanama durumu halk arasında kızlık zarı olarak bilinen Hymen de yırtılma meydana gelmesi ile birlikte olmaktadır. Cinsel ilişki ile birlikte gerçekleşen bu durum ilk ilişkinizde kanama ile sonuçlanmayabilir. Bu durum vajinanızın tam ıslanmama ya da kayganlaşmaması sonucunda da kanama olmayabilir. Aynı zamanda kızlık zarının birçok farklı türü bulunmaktadır.
  • Korkak davranmayın. İlk cinsel ilişkiniz olması ve tecrübesiz olmanız sizi o anı yaşamaktan alıkoymamalı. İlk defa cinsel ilişkiye girecek olan kadınlara tavsiyeler kapsamında bu durum önemlidir. Partnerinizi tanıyın ve ona dokunmakta çekinmeyin. Eğer korkuyorsanız da bunu partnerinize açık bir şekilde dile getirmelisiniz.
  • Ön sevişmeyi ihmal etmeyin. Ön sevişme cinsel ilişki için olmazsa olmaz durumlardan biridir. Sizi cinsel ilişkiye hazırladığı gibi aynı zamanda sizlere daha tutkulu anlar sunacaktır. Ön sevişme sırasında ipleri elinize almanız size hem kendinizi iyi hissettirecek hem de cinsel ilişki için iyi bir adım atmış olacaksınız.
  • Kadınlar ve erkekler için geçerli olan bu durum yalnızca ilk defa cinsel ilişkiye girecek olan kadınlara tavsiyeler başlığı altında verilmemektedir. Korunmak her cinsel ilişki sırasında yapmanız gereken bir durumdur. Bu durum dünya üzerinde cinsel hastalık adı altında geçen tüm hastalıklardan korunmanız için gereklidir.
  • Cinsel ilişki sırasında kadınlarda ağrı ya da acı gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınızda bunu partnerinize belirtin. Bunu dile getirmekten çekinirseniz ağrınız ve acınız her defasında artacaktır.

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Olan Erkeklere Tavsiyeler yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.