Sağlıklı beslenmede çeşitlilik önemlidir. Rengarenk sebzeler ve meyveler; beyaz ve kırmızı etler renkleriyle sizi sağlıklı beslenme konusunda yönlendirecektir.

1. Yemeklerinizi evde hazırlayın.
Bu sizin daha sağlıklı ve daha hijyenik yemeklerle beslenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca böylelikle alacağınız kalori miktarı sizin kontrolünüzde olur.

2. Yemeklerinizi renklendirin.
Yemeklerinizdeki doğal renk çeşitliliği size ne kadar sağlıklı beslendiğinizle ilgili ipucu verir. Yeşiller, kırmızılar, sarılar, turuncular… Gökkuşağı gibi bir sofra hazırlayın.

3. Besinlerin içeriklerini okuyun.
Paketlerdeki son kullanma tarihlerini ve içindekiler kısmını her zaman okuyun. Anlamadığınız birtakım kimyasal sözcükleri araştırın. Gerçekten zararlı olup olmadığına siz karar verin.

4. Kahvaltı yapın.
Kahvaltı metabolizmanızı uyandırır. Gün boyunca enerjinizi dengelemenizi sağlar. Ancak kahvaltıda yağlı karbonhidrat tüketiminden kaçının. Kahvaltınızın renkleri, sağlıklı bir kahvaltı için size yardımcı olacaktır.

5. Yeşillenin.
Yeşil öğünlerinizde kalıcı yer edinsin. Çeşit çeşit otlarla öğünlerinizi yeşillendirin.

6. Pazara gidin.
Mevsiminde sebze ve meyvelerin tüketimine önem verin. O mevsimin her ürününden faydalanmaya çalışın ve o mevsimin renklerini tanıyın.