Ev Yapımı Sivrisinek Tuzağı Nasıl Yapılır?

Sivrisineklerden ev yapımı ev yapımı sivrisinek tuzağı sayesinde çok rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bu tuzağın içeriği tamamen doğaldır ve yapımı da zahmetsizdir.

Ev Yapımı Sivrisinek Tuzağı

Sivrisinek tuzağı nasıl yapılır?

Doğal sivri sinek tuzağı için gerekli malzemeler:

2.5 Litrelik Şişe Bıçak Siyah Kağıt Bant Ayrıca: Toz Şeker (mümkünse esmer şeker) Su Kuru Maya Yapılış Yaklaşık 200ml’lik suyu ısıtın. Daha sonra suyun içine yarım su bardağı kadar toz şeker ilave edip karıştırın. Yaptığınız şerbetin ılımasını için bir süre dinlendirin.

Suyun ılımasını beklerken, 2.5 litrelik şişenin ortasının biraz üst tarafından bıçakla yarıya kesin. Sonra şişenin kestiğiniz alt kısmına hazırladığınız şerbeti dökün. Ilık şerbeti şişenin alt kısmına döktükten sonra hazırladığınız şerbetin içine bir çay kaşığı kadar kuru mayayı ilave edin.

Mayayı ekledikten sonra karıştırmayın. Yarıya kestiğimiz şişenin, üst kısmını ters çevirerek şişenin alt kısmına sokun. Daha sonra yaptığınız bu düzeneğin etrafını siyah kağıt veya siyah bezle sarıp bantla yapıştırın.

Düzeneği siyah kağıtla sarmamızın nedeni; sivrisineklerin karanlık ortamları seviyor oluşudur. Sivrisinek tuzağımız hazır. Bu tuzağı sivrisineklerin rahat ulaşabileceği yere koymanız, sivri sineklerden kurtulmak için yeterli.

Ancak belirtmemizde fayda var. Bu tuzak içeriği gereği en fazla 2 hafta kadar kullanılabiliyor.