Cool olmak’ sanıyoruz ki çoğu kişinin arzusu olduğu için Nasıl Cool Olunur? sorusu için araştırmalar yapılmaktadır. Etrafınca beğenilmek, ortamların en popüler insanı olmak ve bunun getirileri… Cool olmak, popüler kültürün getirilerinden yalnızca biri. Gelin biz bunu ‘Öz güvenli olma hali’ olarak değiştirelim. Bugün, popüler olmanın yollarını irdeleyelim. Elbette, nasıl cool olunacağına dair evrensel bir tanım yoktur ancak biz başlamanıza yardımcı olacak bazı kuralları aşağıda paylaştık. Nasıl Cool Olunur sorusuna başlamadan önce enerjinizi yükseltecek önerilerimizin yer aldığı yazımızı da okuyabilirsiniz. Cool olmak ya da olmamak. Bütün mesele bu mu?

Nasıl cool erkek olunur?

1-İnsanların sizi gerekli görmesini sağlamakla işe başlayabiliriz.

Cool erkek olmak

İnsanların sana ihtiyacı olursa, zaten arar. Onlara yardım etmek için yalvarma. Seni geri aramayan bir insana sinirlenmeyi bırak, insanları sıkboğaz ederek darlama, insanları özgür bırakman sana saygı duymalarını sağlayacak.

2- Başkası olma, kendin ol. Böyle çok daha güzelsin.

Nasıl cool olunur?

Popüler olmanın yollarını arıyorsanız cevabını kendinizde bulacaksınız. Bir başkasının hareketlerini taklit etmek, o kişiye bir hizmet olur. Kendi stilini, kendi kararlarını ve kendi tavrını fark et! İyisiyle kötüsüyle kendini kabullen. Önce sen kendini kabul edeceksin, sonra çevrendekilere kabul ettireceksin. Bunu unutma!

3- Altın kural: Mizah

Nasıl cool kadın olunur?

Kimse komik olmak zorunda değil. Kimse komik olmadığı için eksik de değil. Fakat eğlenmek için hayatı biraz tiye almak gerekebilir. Cool olmak, kusursuz olmak demek anlamına gelmez. İlk önce kendi kusurlarınızla dalga geçmeye başlayın. Mizah zor durumlarda kurtarıcınız olabilir. Kapaklanıp yere düşseniz bile.

4-Sağlam bir sohbet uzmanına kimse hayır diyemez.

Cool olma taktikleri

İnsanlar, doğru yerde doğru kelimeleri kullanan insanları sever. Hemen ekleyelim ki; insanlar bazen sadece anlatmak ister. İyi bir dinleyici olmak size her açıdan fayda sağlayacaktır. Karşındaki insanın özelliklerinden bahsetmek konuyu hep heyecanlı hale getirecek ve sohbeti uzatacaktır. İnsanlar, kendilerinden bahsedilmesine bayılırlar.

5-Azı karar, çoğu zarar

Cool olmak için taktikler

Okulda cool olmanın yolları adına bir çok liste var. Fakat cevap az ve öz; gereksiz konuşma! Bunu cool olmak istemesen bile yapma. Okulda popüler olmak isteyen çoğu gencin düştüğü hatalardan belki de en büyüğü budur. Konuşmanda dengeyi kurduğun an, akranlarının dikkatini çekmeyi becerebilirsin. Sürekli konuşan insanların fikirlerini kimse merak etmez.

6-Issız adamın modası geçti, zararlı alışkanlıklardan uzak durun

Nasıl cool olabilirim?

Hayatın tokadını yemiş gibi davranmanız gerektiğini düşünüyorsanız, muhtemelen cool olmak hakkında pek bir fikriniz yok.

Alkol, uyuşturucu ve sigara gibi olaylara girmenize gerek yok. Bu tür davranışlar sizi cool değil ‘bayağı’ yapar, unutmayın. Burada anlatılanlar sizlerin; öz güvenli, emin bireyler olmanız yolunda işinize yarayacak bir kaç tüyodan ibarettir.

Cool olmak’ ya da olmamak… İnanın kimsenin umurunda değil. “Ne cool erkek!” ya da “Ne cool kız!” gibi söylemlerden ziyade iyi bir kalbinizin olup olmaması insanlar için önemli.

Siz kendiniz olduğunuz kadar değerli ve diğerlerinden farklısınız.